Crosswinds Awards Honor Roll

Award types:

  • DLC = District Leadership Citation
  • DAOM = District Award of Merit
  • PIONEER = New as of 2017 (Scouting Pioneer)
  • ROOKIE = New as of 2015 (Scouting 1st year rookie award)
  • SilverBeaver = (Council award – As of 2004 since District formed)
  • SPIRIT = New as of 2012 (Scouting Spirit)

Search with strings, separate with a space to narrow search

First NameLast NameYearAwardUnit
JustinAbood2016DLCT212 ASM
AshleyAbood2013DLCP152 Asst. Den Leader
ClarkAbrams2006DLCT232 ASM
Robert GideonAdams2016DLCT213 Committee
CherylAdams2015DLCT213 Comm Mbr - MB Unv
KristineAli2014DLCP120 Popcorn Kernel
TomAllen2004DAOMT200 & District
EveretteAllen2008DLCP316 Webelos Den Ldr
EveretteAllen2016DLCP205 - T205 - C205
JonAllen2006DLCP224 Committee Member
LloydAllen2006DLCT316 Committee Chair
MicheleAllen2014DLCC208 Associate Advisor
ChristopherAnderson2015DLCP/T331 COR
Gean RickeAnson2006DLCT204 Committee Member
WayneArd2007DLCT212 ASM
EllieArgaluza2008DLCT212 Committee Member
RandyArmour2008DLCP226 Cubmaster
BillArnette- Jr.2013DLCP200 Den Leader
DJAsbury2008DLCP316 Den Ldr/Popcorn
FredAsfoury2009DLCP312 Webelos Den Ldr
RobertAto2017DLCP224
KimAult2013DLCT212 Troop Comm/Lumin
TimAult2013DLCT212 Troop Comm/Lumin
LoriAveni2017DLCT209
StanAyers2016DLCT244 CC - COR
MarkBadders2009DLCT208 Committee Chair
TomBaran2012DLCP226 Webelos Den Ldr
StacyBarbour2005DLCT209 ASM
BobBardon2012DLCT213 Trp Comm Secretary
MichaelBarlow2010DLCT213 Committee Member
SarahBarnette2015DLCP331 DL - Comm Chair
DrexelBarrett2009DLCT209 ASM
JohnBartholomew2010DLCT316 Committee Member
BronwynBartle2012DLCP226 Tiger Den Leader
RandyBasinger2005DLCP393 Tiger Den Leader
BillBass2017DLCT226
BillBass2012DLCP226 Assistant WDL
McDanielBeard2010DLCP218 Committee Member
BradBeauchamp2005DLCT216 ASM
AmyBelote2010DLCP218 Committee Member
DavidBelshaw2007DLCP312 Committee Chair
StanleyBelyeu2008SilverBeaverDistrict & Council
KimberlyBenfield2009DAOMP226/P312/T209 - COR
KimberlyBenfield2011SilverBeaverP226 & P312
MarkBenfield2007DLCT209 Organizatio Rep
KimberlyBenfield2005DLCP312 Den Leader
IrwinBenjamin2014DLCP331 Den Leader
RobertBennett2011DLCT131 ASM
SusanBenton2015DLCP331 Committee Chair
DavidBernath2007DAOMT212 Committee Chair
DavidBernath2005DLCT212 Committee Chair
ChuckBertz2013DLCP200 Den Leader
MarkBethers2017DLCT831
MarkBethers2010DLCT831 Scoutmaster
RobinBiegert2013SPIRITDist Camporees - Events
RyanBiegert2015SPIRITCamporee Chair - Staff
KeithBiegert2005DAOMT212 SM & District
KeithBiegert2009SilverBeaverT212 & District
RobinBiegert2009DAOMT212 - OA - District
CarolynBishop2007DLCT244 ASM
JimBishop2016DLCP216 CC
BuddBlack2016DLCT31 Committee - MBC
AnthonyBlackman2004DLCDistrict FOS
BarryBloch2017DLCT210
BarryBloch2006DLCP120 Den Leader
JudyBlochl2005DLCT212 Committee
BrianBlum2008DLCT244 ASM
ThomasBlum2008DLCT216 ASM
NakimaBogan2017DLCP216
TedBohner2012DLCP120 Den Leader
JanBoletchek2014DLCT209 Adv Coordinator
ChristieBonin2014DLCT212 Comm Mbr - MBC
DeanBostic2009DLCP244 Webelos Den Ldr
TenikaBowden2015DLCP230 Asst Cubmaster
BrianBowman2017DLCC316
HelenBowman2017DLCC316
BrianBowman2012DLCT212 Scoutmaster
HelenBowman2012DLCT212 Trp Comm./MB Instr
DougBrann2011DLCP200 ACM
TomBrawn2007DLCT216 ASM
MattBreneman2011DAOMT531 CC & T831 ASM
MattBreneman2015SilverBeaverT531 - Dist Events - UoS
MattBreneman2007DLCT531 Committee Chair
BrianBrezina2013DLCP216 Cubmaster
DanielleBrezina2013DLCP216 Asst. Cubmaster
DanielleBrezina2016DLCP216 CM - ACM - T216 MBC
NoraBrodsky2011DLCT226 Committee Member
TraceBrookins2014DLCT213 ASM
RushaniBrooks2017DLCT210
JohnBroughton2012DLCP200 Asst. Cubmaste
EdBrown2008DLCP200 Committee Member
GailBunce2008DLCP226 Committee Member
KayBurgess2009DLCT210 Committee Member
MattBurke2013DLCP216 Asst. Cubmaster
MichaelBurnette2008DAOMC210 & T210 & OA
MikeBurnette2007DLCT210 ASM
CerelisaBurr2013DLCT212 Troop Comm/Advance
CerelisaBurr2015DLCP216 PR Chr - Comm Mbr
MikeBurr2015DLCP216 Webelos DL
GregoryBuys2015DLCP218 Cubmaster
CatherineByrne2006DLCT209 Committee Member
MarkCables2012DLCT204 ASM
RobertCadran2004DLCP224
RobCaldwell2014DLCP231 Committee Chair
KarinCampbell2013DLCT216 Troop Committee
KurtCarlsen2012DLCT316 Troop Committee Ch
ChrisCarpenter2007DLCP224 Den Ldr/Committee
HelenCarpenter2014DLCP218 Committee Chair
YvonneCarpenter2015DLCT208 Committee Member
AllenCarriker2012DLCT244 ASM
DawnCarson2011DLCP316 Committee Member
TonyCarson2011DLCP316 Pk Trainer/WDL
TonyCashion2006DLCP200 Den Leader
WilliamCasola2011DLCT209 ASM
BrianCernoch2016DLCT216 ASM
PatriciaCernoch2016DLCT216 Committee
ChiamingChai2014DLCP393 Treasurer
MarkChapman2004DLCT204
SteveChapman2013DLCDistrict Scouting/Food
GregChartier2011DLCT210 ASM
KevinChauvaux2006DLCP200 Den Leader
KevinChauvaux2013DLCP200 Asst. Cubmaster
KenChestnutt2016DLCT200 Chaplain
ClementCheung2015DLCT216 Comm Mbr - Trans
StevenCicci2005DLCP&T393 Committee Ch.
MichaelClements2008DLCT152 ASM
LisaClifton2005DLCP152 Asst Cubmaster
AllenColeman2010DLCP226 Cubmaster
AllenColeman2016DLCT226 Scoutmaster
TomColeman2012DLCT216 Troop Committee
DanColglazier2011DLCT204 ASM
DanColglazier2015DLCC208 Assoc Advisor
DavidCook2017DLCP205
HerbCouncil2010SilverBeaverDC Staff & District
PatriciaCouncil2006DAOMP&T231 - Dis. Eagle Bd
RobinCranfill2004DLCP120
RichardCravener Jr.2015DLCT205 Scoutmaster
AndyCrawford2004DLCT209
BerryCredle2009DLCT210 Committee Member
CharlesCreech2010DLCP231 Committee Chair
BobCrenshaw2005DAOMP&T31 - UC - ADC
BobCrenshaw2004DLCP/T/C/Team 131
ScottCrouch2016DLCP152 Den Ldr - Asst CM
DavidCrowley2015ROOKIEP205
StephanieCuomo2005DLCP201 Webelos Den Ldr
DaveCurrens2015DLCT213 ASM
BarbaraDalberth2015DLCP216 Advancement Chr
GregDallas2011DLCT316 ASM/Crew Advisor
RichardDanchi2011DLCT208 ASM
WoodyDaniel2004DLCT232
WilliamDaunch2007DLCP393 Webelos Den Ldr
MattDavis2007DLCP231 Webelos Den Ldr
DavidDavis2013DLCT216 Troop Committee
ScottDavison2011DLCT213 ASM
MichaelDavison2014DLCT204 ASM
John KevinDay2013DLCT531 Varsity Coach
BeckieDayton2012SPIRITDistrict
BeckieDayton2007DAOMT/C200 - UC & District
BeckieDayton2015SilverBeaverT232 & Dist Popcorn
BeckieDayton2005DLCDist. Popcorn Kernel
BobDe Conteras2007DLCT216 Scoutmaster
RobDeal2009DLCT209 ASM
PaulDean2009DLCT209 ASM
DavidDearman2016DLCT212 ASM
JenniferDearman2016DLCT212 Committee
BarbaraDeaton2017DLCT209
BarbaraDeaton2013DLCP224 Asst. Webelos DL
ChrisDecker2014DLCT209 ASM
ChrisDecker2013DLCP312 Asst. Cubmaster
WayneDeliaMaestra2013DLCT209 ASM
PaulDePaoli2010DLCC200 Committee Member
JoeDeRusso2007DLCT212 ASM
ScottDespain2010DLCP/T231 Chartered Rep
ChrisDettlaff2011DLCP244 ACM/Den Leader
DougDickerson2015DLCT212 ASM
AlanDickinson2011DLCT200 Committee Member
VinceDimondi2005DLCP201 Den Leader
JohnDinger2013DLCT212 ASM
BobDixon2006DLCP/T431 Unit Commiss.
BobbyDixon2012DLCP226 Assistant DL
ScottDobson2004DLCT212
ScottDobson2014DLCC208 Associate Advisor
TomDoligalski2004SilverBeaverT210 & District
RichDombkowski2010DLCT224 Committee Chair
MarkDonaldson2014DLCT316 ASM
EdDonnald2016DLCT216 CC
StevenDowdy2009DLCT131 Committee Member
KevinDowns2010DLCT244 Committee Member
DonnaDragon2017SPIRITT204
DonnaDragon2012DLCT204 ASM
EdDucharme2010DLCP244 Den Leader
DavidDumers2005DLCT31 ASM
SkipDyer2011DLCT200 Committee Member
BrandonEason2017DLCP152
DavidEdeal2010DLCP316 Webelos Den Ldr
DavidEdeal2014DLCT316 ASM
DavidEdeal2015DLCT316 ASM
GanttEdmiston2006DAOMT200 - Dist. Eagle Bd.
GanttEdmiston2012SilverBeaverT200 & District EBOR
ToddEdwards2016DLCT224 Committee
RebeccaEggers2017DLCP205
JeffEichen2005DLCP216 Den Leader
BethElder2005DLCP232 Webelos Den Ldr
StanElder2005DLCP232 Cubmaster
JasonElkin2015DLCC/T316 Crew Adv - ASM
ToddEllis2009DLCT212/216 Chartered OR
ToddEllis2012DAOMNESA Chairman COR
ToddEllis2012SilverBeaverDistrict NESA
HansEnders2016DLCP200 Cubmaster - Asst CM
StephanyEnders2016DLCP200 Webelos DL
EricEspenhahn2006DLCP216 Webelos Den Ldr
JohnEvans2015DLCP120 PWD - Awds Chair
KeldenEverett2011SilverBeaverT231 & District
KeldenEverett2013DAOMLDS District Commiss.
KeldenEverett2011DLCDistrict ADC T231CM
ButchEverson2011DLCT212 Committee Member
PaigeEverson2011DLCT212 Committee Member
CarolynEwing2005DLCP102 Committee Chair
JoeEyerman2012DLCP120 Pack Committee Ch
BrianFahs2017DLCT226
BillFairhurst2004DAOMC111 & District
BillFairhurst2004SilverBeaverC111 & District
JeffFarlow2008DLCP226 Committee Member
JohnFarnsworth2006DLCT31 ASM
DavidFerstler2007DLCT209 Committee
DonFick2015DLCT216 Comm Mbr - Lum'ry
JenniferFields2012DLCP226 Pack Committee
WarrenFields2012DLCP226 Assistant WDL
MattFierst2012DLCP316 Camping/Hiking Co.
TraceyFilomena2017DLCT205
GregFiorentino2010DLCT316 ASM
CassandraFirlet2016DLCT213 Committee
WilliamFitzgerald2017DLCT212
WilliamFitzgerald2010DLCP216 Webelos Den Ldr
CraigFortner2012DLCP226 Webelos Den Leader
WayneFranklin2009DLCT209 Committee Member
SamFrederick2010DLCP200 Webelos Den Ldr
BenFreeman2014SilverBeaverT210 & Dist Chairman
BenFreeman2013DLCDistrict Chairman
ChipFreund2013DLCT210 ASM
JeffreyFrey2005DLCT204 ASM
BobFrigo2017DLCP224
DarinFugurskey2009DLCT226 Committee Member
JimFuller2016DAOMDist STEM Chair
JimFuller2015DLCP152 Dist PWD Chr - CM
BillGallentine2016DLCP201 Cubmaster
DarlaGallentine2016DLCP201 DL - CC
BobGamble2004DAOMT212 & District
BobGamble2005SilverBeaverT212 & District
DavidGardener2017PIONEERC200
DavidGardener2008DAOMC200 & T200 & OA
DavidGardener2014SilverBeaverC200 & Dist Committee
PaulaGardner2010DAOMT212 - Comm. Mem. - MB
PaulaGardner2004DLCP312
BrianGarrett2004DLCT244/District
ChuckGay2013SPIRITT216 SM - Camporee Chf
ChuckGay2014DAOMPast SM - CM -
ChuckGay2010DLCT216 Scoutmaster
CindyGay2012DLCT216 Troop Comm. Member
ChuckGay2005DLCP218 Cubmaster
PatrickGaynor2004DLCP216
BenGergel2015DLCP200 Committee Member
GreggGibson2006DLCT131 Chartered OrgRep
BrianGillian2011DLCT213 Committee Member
GlennGlass2008DLCP216 Webelos Den Ldr
PhilGlass2008DLCP244 Committee Chair
SteveGlass2004DLCDistrict FOS
GlennGlass2015DLCP216 Cubmstr - Rel Emb
RobertGlenn2011DLCT213 ASM
BrentGodfrey2005DLCT31 Scoutmaster
MarcelGoetz2017DLCT316
KarenGoldstein2017SilverBeaverDistrict
KarenGoldstein2014SPIRITDist Mem'ship - Cub RT
FredGoldstein2015DAOMDist - Council Events
DonGoldstein2014DLCP393 Committee Mbr
KarenGoldstein2012DLCDistrict Membership Ch.
WilliamGoodall2012DLCT208 Troop Comm./Advan.
RichardGray2017DLCP200
KentGray2009DLCT231 Scoutmaster
JerryGray2010DLCP230 Webelos Den Ldr
AnneGreco2005SPIRITP31 & T31
FrankGreco2006DLCT31 ASM
CarmineGreco2014DLCP224 Cubmaster
TrentGreen2009DLCT131 Scoutmaster
AngelaGreene2011DLCT210 ASM
MichelleGreenwood2007DLCP231 Den Leader
MichelleGreenwood2015DLCP931 Den Leader
Harold KennethGreeson2005DLCT209 Committee Chair
JanetGriffin2016ROOKIEP216
KenGriffo2009DLCT213 ASM
StephanieGriffo2012DLCT213/P202 TC/Den Leader
BrettGrimes2009DLCP226 Committee Chair
AndersGrimsrud2011DLCP131 Pack Comm Chair
KarleenGross2011DLCT204 Committee Member
ChristineGrotheer2017DLCT210
DuaneGrotheer2011DLCP120 Cubmaster
RhoderickGunter2014DLCP224 Webelos DL
DavidGurecki2014DLCP216 Webelos DL
BarryHageter2006DLCT212 ASM
BarneyHale2007DLCT213 ASM & COR
BarneyHale2015DLCT213 COR - MBC - ASM
TimothyHaley2014DLCP216 Webelos DL
MelHambrick2004DLCT200
MichaelHammon2005DLCT31 ASM
TheresaHandy2008DLCT531 Committee Member
TheresaHandy2013DLCT/T 531 Advancement Ch.
WandaHanley2012DLCP316 Pack Comm. Chair
AlHardie2014DLCT232 ASM
HenryHarding2011DLCT213 Committee Member
JonHaring2017DLCP224
TonyHarmon2012DLCP226 Assistant WDL
MikeHarrell2007DLCP200 Webelos Den Ldr
AlvinHarris2015DLCP230 Committee Member
JohnHaw2007DLCP/T152 WDL/ASM
JudyHeilsnis2008SPIRITP316 Committee Chair
JudyHeilsnis2007DLCP316 Committee Chair
IanHenshaw2004DLCT200
LairdHepburn2012DLCT216 ASM
DoreenHerold2004DLCT208
JohnHibbard2009DLCT216 ASM
WillHighsmith2009DAOMOA - District Train Ch
WillHighsmith2006DLCDistrict Training Ch.
KendallHiles2004DLCT226
DougHill2017DAOMDist Camporee Chief
Dwight StevenHill2006DLCT204 ASM
TimHill2006DLCT226 ASM
KeeganHill2013DLCT/T/P 531 Inst. Head
DouglasHill2015DLCP205 Committee Chair
CherylHiser2012DLCP200 Webelos Den Leader
JeffHoffert2011DLCT208 Scoutmaster
ChrisHoina2004DLCT226
MikeHolderness2017SPIRITT200
MichaelHolderness2016DLCT200 ASM
BenHolladay2006DLCT31 ASM
TerryHolthaus2017DLCT316
BillHoltshouser2010DLCT204 ASM
BobHornburg2013DLCT210 ASM
KathyHorne2005DLCP224 Webelos Den Ldr
JohnHouser2016DLCT212 ASM
AllisonHoyle2011DLCT210 Committee Member
MichelleHuber2010DLCP231 Den Leader
ChrisHudson2014DLCT213 ASM
EliseHuie2008DLCT212 Committee Member
DanielHujar2014DLCT152 Scoutmaster
RandyHulse2016DLCT216 ASM
DougHunt2012DLCT208 ASM/Popcorn Kernel
KerryHutchins2014DLCP200 Den Leader
VanHyder2014DLCT210 ASM
MihaiIbanescu2012DLCP216 ADL/Pack Trainer
ManuelIrizarry2016DLCT224 ASM
JamesIssac2013DLCP216 Webelos Den Leader
JohnIvarsson2010DLCP226 Den Leader
FrankJackson2005SilverBeaverT316 & Council
BlessyJacob2017DLCT316
JoeJanisch2016DLCT244 ASM
JerryJester2004SPIRITDistrict Committee
JerryJester2005DAOMT232 & BS RT Commiss.
JerryJester2006SilverBeaverT232 & District
HoraceJohnson2007DLCT209 COR
LarryJohnson2010DLCT224 ASM
BrentJohnson2013DLCT/P 831 COR
JeanneJohnson2015DLCP200 Committee Member
ZebJohnston2011DLCT208 ASM
MatthewJomrog2016DLCT244 Committee
DeniseJones2010DLCP224 Den Leader
DwightJones2008DLCT316 ASM
LauraJones2014DLCP200 Den Leader
JohnJones2013DLCP244 Cubmaster
WuchenJong2016DLCT212 ASM
DeborahJulian2016DLCT212 BoR Chair
MarkJustice2008DLCP205 Webelos Den Ldr
KurtKarlik2017DLCT212
KurtKarlik2004DLCT212
TheresaKaupang2016DLCP200 Webelos DL
DebbieKeelean-Fuller2017DAOMSTEM Nova
DebbieKeelean-Fuller2015DLCP152 Committee Member
NealKeeter2004DLCT204
LauraKehn2011DLCT212 Committee Member
LauraKehn2016DLCP216 DL
BrandonKeith2011DLCP224 Den Leader
DavidKeller2011DLCT216 ASM
DavidKellerman2004DLCP200
MikeKelley2014DLCT213 ASM
DavidKemp2009DLCT244 Committee Member
DavidKesselring2013DLCT216 Asst. Cubmaster
DavidKhuer-McLaren2005DLCP224 Asst Cubmaster
GaryKibble2016DLCDistrict SFF chair
AmyKibble2015DLCP31 Den Leader
GaryKibble2015DLCP31 Committee Member
JeffKidd2017DLCT209
JeffKidd2011DLCT209 ASM
AshaunessyKimble2015DLCP230 Asst Cubmaster
ScottKimbrough2017DLCT200
NeilKinard2016DLCP393 DL
NeilKinard2015DLCP393 Webelos DL
PaulaKing2012DLCT316 Troop Committee
AdamKing2015DLCP200 Den Leader
JohnKinney2008DLCT152 ASM
ClaudiaKlavon2016DLCT316 Committee - MBC
LeanneKnight2016DLCT244 Adv Chair
AngelinaKohn2015DLCP200 Asst DL
JamesKosek2012DLCP120 Cubmaster
MartinKowalsky2017DLCP205
Mary BethKristoff2017DLCP224
GaryKuhn2016DLCC200 Asst Adviser
GaryKuhn2014DLCT200 Committee Member
DavidKurtz2012DLCP224 Webelos Den Leader
LindaLabaza2017SilverBeaverT316
LindaLabaza2010DLCP224 Webelos Den Ldr
RandyLabaza2016DLCC316 CC - T316 Committee
LindaLabaza2013DLCT316 ASM
TerryLadue2011DLCT216 Committee Member
JimLaing2009DLCP218 Webelos Den Ldr
AricLambert2014DLCP216 Webelos DL
BarbaraLang2014DAOMT316 - DEBOR - MBC
BarbaraLang2004DLCT316
DanLang2005DLCT316 ASM
BrentLaster2009DLCP205 Cubmaster
BrentLaster2016DLCP152 &. T152 Webmaster
FionaLast-Powell2008DLCP200 Den Leader
JimLathan2017DLCT210
MikeLawrence2010DLCP226 Den Leader
SusanLawson2014DLCT152 Committee Chair
JeremyLee2011DLCT131 Scoutmaster
JohnLee2014DLCP120 Popcorn Kernel
JohnLefevre2010DLCT224 ASM
BrianLehrschall2014DAOMCommissioner - Distrit
BrianLehrschall2016DLCDistrict committee
BrianLehrschall2013DLCT/T 531 Dist. Comm./UC
MattLeonard2006DLCP201 Cubmaster
JimmyLeonard2014DLCT204 Committee Chair
WarrenLewis2010DLCP200 Webelos Den Ldr
WilliamLinak2017DLCT200
TomLink2007DLCT/C208 ASM/Crew Advis
TomLink2012DLCC208/T208 CA/ASM
GeorgeLipford2006DLCT212 Committee Member
KellyLipscomb2017DLCT204
LuLittle2011SPIRITT204 TC - Dist Trng Ch
LunellLittle2015DAOMT204 - P204 - District
LuLittle2005DLCT204 Committee
DanLockwood2011DLCT200 ASM
JonLohr2012DLCT244 ASM
SusanLong2006SPIRITDistrict Commissioner
SheldonLong2008DLCP205 Cubmaster
MikeLopez2012DLCP216 Pack Committee Ch.
RichLounsbury2010DLCT224 Committee Member
JeremiaLoveless2009DLCT531 Scoutmaster
CampbellLowman2016DLCT216 ASM
ThomasLuzzi2011DLCP316 Committee Member
ThomasLuzzi2016DLCC316 - P316 - T316
ToddLynch2004DLCP120
BrianMacDonald2007DLCT213 ASM
RobertMackowiak2006DLCT152 Scoutmaster
NathanMagee2012DLCT931 Scoutmaster
DougMall2005DLCT208 ASM
TimMalone2010DLCP224 Assist Cubmaster
RobertManzak2008DLCC208 Assoc. Advisor
RobinMarchand2013DLCT316 Health&Safety Ch.
BettyMarrow2015DLCP230 Cubmaster
JohnMarshall2016DLCT216 ASM
ThomasMartin2011DLCT152 ASM
DanMartschenko2010DLCT231 ASM
TonyaMason2015DLCP218 Webelos DL
Thomas N.Mathes2012DLCP244 Webelos Den Leader
BobMay2017DLCP216
ChrisMayes2016DLCT244 ASM
DonMcAlister2005DLCT209 Scoutmaster
KeithMcAllister2007DLCP226 Committee Chair
MonteMcCaw2007DLCT200 & District OA Ad
ScottMcClellan2011DLCP200 Webelos DL
WaltMcCloud2017SPIRITT200
BillMcClung2009DLCT226 ASM
KimMcCombs2014DLCP120 Den Leader
AlanMcConnell2009DLCP205 Webelos Den Ldr
MikeMcConnell2015DAOMUnit Comm - Dist Events
BrianMcDonald2014DLCP120 Quartermaster
LeoMcEliece2009DLCP312 Cubmaster
KevinMcElroy2014DLCP216 Webelos DL
KevinMcElroy2015DLCT212 ASM
BradMcGinnis2005DLCP244 Webelos Den Ldr
DavidMcGowan2012DLCP216 Den Leader
ChrisMcGrath2012DLCT213 ASM
JimMcGraw2016PIONEERT210
GregMcGrew2013DAOMT209 ASM - Unit Commis
GregMcGrew2007DLCT209 ASM
ToddMcIntyre2014DLCP200 Past CC/T200 Comm
ScottMcLellan2015DLCP200 Asst DL - Adv Chr
MikeMcMahon2009DLCT209 Committee Member
AnneMcVeigh2006DLCP218 DL - Di.CubRTComm
MichaelMeagher2012DLCT316 ASM
GarrettMears2005DLCT152 Scoutmaster
GinoMenechella2016DLCT213 ASM
BryanMercer2010DLCP218 Den Leader
KellyMercer2004DLCT204/T205
ChrisMeyer2010SPIRITT216 CC - District SFF
ChrisMeyer2011DAOMDist A/CS - SFF - T216CC
ChristopherMeyer2007DLCP/T216 DL/Committee Ch
KristinMeyer2012DLCScouting for Food Co - Ch
ChrisMichalak2010DLCT209 Committee Chair
MichelleMichalak2006DLCT209 Committee Member
JamesMickle2017DLCT200
MattMiersen2008DLCP226 Committee Chair
ReneeMiller2017DLCT204
KathyMiller2011DLCT316 Committee Member
SteveMiller2011DLCT216 ASM
LizMiller2008DLCP216 Webelos Den Ldr
JasonMinnix2009DLCT209 ASM
PalaniMohan2009DLCP226 Committee Member
TomMolthen2016DLCT200 ASM
LarryMoore2016DLCT213 ASM
KellyMorf2016DLCT213 Committee
RobinMorris2014DLCT213 Youth Svc Coord
LoriMorrison2014DLCP152 Committee Chair
RobertMorrison2014DLCP152 Webelos Den Ldr
PaulMorrissette2014DLCT152 ASM
ThomasMorrow2009DLCP244 Webelos Den Ldr
RandyMoshinski2012DLCT208 Scoutmaster
StephenMoss2017DLCP224
KevinMote2014DLCT210 ASM
GregMoyer2009DLCT226 ASM
GregMueffelmann2012DLCT244 ASM
ChuckMusciano2005DLCP244 Webelos Den Ldr
RickMyers2010DLCT216 ASM
ChrisNack2012DLCP216 Popcorn Kernel
PaulNashawaty2012DAOMWDL/ASM T316 CSRTC
KelliNashawaty2016DLCT316 Committee
PaulNashawaty2008DLCP316 DenLdr/Committee
PaulNashawaty2013DLCT316 ASM
KarenNay2006DLCT131 Committee Member
GlenNeff2015DLCP200 Asst DL
JennNewland2016DLCP200 - T200 - C200
JenniferNewland2010DLCC200 Associate Advisor
DanNietschmann2013DLCT531 ASM
RockyNill2008DLCP244 Webelos Den Ldr
CraigOates2007DLCP224 Webelos Den Ldr
KevinO'Brien2015DLCP224 Comm Mbr - Traing
KevinO'Donnell2004DLCP200
BillOehlrich2016DLCP216 DL - ADL
TerryOhayon2012DLCT208 Troop Committee Ch
KeithOlesen2007DLCT232 Committee Chair
Stephanie GavilanO'Neal2017DLCP152
BobbyOommen2017DLCP152
CharlieOrlowski2010DLCP224 Cubmaster
MikeOtto2011DLCP226 Asst. Den Leader
PatrickOwen2011DLCT226 ASM
JohnPage2004DLCC111
VijayPandiarajan2015DLCP200 Asst DL
ChrisPappas2004DLCP312
KennethParker2011DLCT152 ASM
KristinPaskanik2015DLCT152 Committee Member
MarkPaskanik2015DLCP152 Den Leader
WalterPaulson2016DLCT200 MBC
MaryPearce2011DLCT152 Committee Member
HerbertPearthree2011DLCT152 ASM
WillPedersen2009DLCT212 ASM
StephenPeltz2016DLCDistrict &. Council
BillPencola2013DLCP216 Webelos Den Leader
BuckPenry2012DLCT208 Training Chair
ArtPetersen2010DLCT231 Committee Chair
RogerPeterson2004DLCP216
AndyPeterson2015DLCP200 Asst DL
GlenPhenix2006DLCT131 Scoutmaster
AllanPhillips2011DLCP226 Committee Member
TerriPiasecki2010DLCT209 Committee Member
GeoffPierce2005DLCT212 Committee
RylandPigg2013DLCT231 TCC/Dist. Popcorn
RayPigott2016DLCT216 ASM
MichaelPitney2014DLCP393 Ast CubMst/Web DL
DamonPizzurro2008DLCT316 ASM
MeganPlayer2016SPIRITDistr. Popcorn Kernel
MeganPlayer2013DLCP200 Popcorn Kernel
ChristinePolli2011DLCT152 Committee Member
JosephPolli2013SilverBeaverT152 & District Events
ChristinePolli2014DLCT152 Committee Member
JoePolli2005DLCT152 Committee Chair
WaynePolonio2013DLCT212/213 ASM
ChuckPorter2010DLCT244 ASM
BrucePowell2012DLCTeam 244 ASM
RonPowell2014DLCT200 ASM
DebbiePrewitt2015DLCT316 Committee Member
RobertPruit2014DLCT316 Committee Chair
ToddQualls2013DLCP152 Asst. Webelos DL
ShaneQuinlan2014DLCT213 Adv Chair
HelenQuinlan2005DLCP218 Den Leader
ShaneQuinlan2005DLCP218 Committee Chair
DavidRamlal2015DLCP216 Treas - Asst DL
DaveRandall2009DLCP312 Webelos Den Ldr
CherylRandecker2006DLCP200 Committee Member
DavidRandle2014DLCT209 ASM
BrianRau2009DLCP200 Den Leader
RogerRea2014DLCT232 Scoutmaster
DavidReagan2017DLCT31
AnnetteRecavarren2017DLCT209
BabuReddy2017DLCT209
RussellReeve2013DLCT209 ASM
MikeRegehr2007DLCP/T244 Cubmstr/Committ
JohnRehbock2017DLCT210
JohnRehbock2005DLCP120 Cubmaster
Heidi AnneRerecich2015DLCP200 Awards/YPT/Comm
BillReynolds2007DAOMP226 DL & District MC
BillReynolds2006DLCDis. Membership Chair
NeelamReza2012DLCT216 Troop Committee
SohelReza2012DLCT216 ASM
Ann MarieRhoads2004DLCP201
RickRhoads2004DLCP201
JeanRistaino2006DLCT216 Committee Chair
LynneRitter2015DLCT216 Comm Mbr - Memb
ClaytonRobinson2006DLCP/T231 Unit Commiss.
GaryRodgers2009DLCT316 ASM
GaryRodgers2016DLCC316 Asst Adv - T316 ASM
ArtRodriguez2015DLCT213 Comm Mbr - Outings
BobRolleri2011DAOMT213 Past SM ASM
BobRollieri2006DLCT213 Scoutmaster
MarshallRoss2009DLCP200 Webelos Den Ldr
BradRoss2012DLCP244 Asst. Cubmaster
RudyRowell2005SPIRITP&T393 - CS RT Commiss.
RudyRowell2008DAOMP393/T393/District
RudyRowell2004DLCP393/District
BrianRudy2017DLCP200
PamRudzki2015DLCP393 Committee Member
TomRummage2014DLCP331 Den Leader
JohnsonRussell2017DLCT205
BenRyan2009DLCP218 Committee Chair
ShawnRyan2012DLCP120 Popcorn Kernel
ScottSabin2012DLCT224 Webmaster/District
JenniferSaleh2008DLCP316 Den Leader
AdairSalgado2008DLCT212 Committee Member
MitchSamples2012DLCT208 ASM/Popcorn Kernel
DavidSanders2009DLCT208 ASM
RachelSandman2016DLCP216 DL - Committee
RachelSandman2012DLCP216 DL/Membership Ch.
MitchSandman2013DLCT212 ASM
RexSantee2017DLCT200
TeresaSavage2007DLCP216 Committee Chair
TeresaSavage2013DLCT216 Troop Committee
ByronSchaeffer2017DLCT209
KelliSchenck2007DLCT212 Committee Member
PeterSchenck2007DLCP226 Cubmaster/Den Ldr
DrewSchenk2006DLCT212 ASM
RickSchertz2015DLCP200 Den Leader
TrishSchiff2017DLCP224
WilliamSchmidt2016DLCT204 Scoutmaster
DavidSchnieder2011DLCT152 ASM
CraigSchomburg2005DLCP205 Cubmaster
CraigSchomburg2015DLCT152 ASM - MBC
CherylSchwab2012DLCT316 Troop Committee
ScottSchwab2013DLCT316 ASM
ChrisSchwartz2009DLCT213 ASM
Troy R.Scoggins III2012DLCP244 DL/Camping Coord.
JannaScott2004DLCT208
DavidSears2014DLCP120 Treasurer
CatherineSeay2010DLCP316 Webelos Den Ldr
ClarkSessions2007DLCT131/Dist Comm Ch/UC
MarkShaefer2010DLCT216 Committee Member
KennethShaffer2011DLCP226 Den Leader
JohnShaw2009DLCT212 ASM
JohnShaw2013DAOMT212 ASM - EBOR
LindaShaw2008DLCP200 Committee Member
StuartShaw2016DLCT200 Eagle Coach
DaveShoffner2011DLCT226 Scoutmaster
BethShort2009DLCP226 Committee Member
AlanShort2008DLCP226 Den Leader
DavidShouse2011DLCT204 ASM
BethShugg2011DLCT316 Committee Member
ChristopherShugg2015DLCT316 Treasurer
RobertSifinski2013DLCT244 Committee Member
BrianSigmon2013DLCP200 Asst. Cubmaster
ScottSimerly2014SilverBeaverT204 & Dist Committee
ScottSimerly2016DAOMDist Program Chair
PaulSimis2011DLCP244 Den Leader
EricSimpson2017DLCT226
BrendaSinger2014DLCT216 Health/Safety
ParamSingh2015DLCT216 ASM
MikeSink2007DLCT226 Scoutmaster
SamSipes2011SPIRITDistrict
SamSipes2011DLCDistrict MembershipCh
KevinSloop2010DAOMT209 ASM - District UC
KevinSloop2012SilverBeaverDistrict Commissioner
KevinSloop2005DLCDistrict Unit Commis.
SuzieSlopek2006SPIRITT209 - C111 - ADC - Dist.
BethSmall2009DLCP312 Committee Member
BrianSmall2009DLCP312 Webelos Den Ldr
BrandonSmith2005DLCP224 Cubmaster
GuySodano2006DLCP216 Committee Chair
AngelaSomer2015DLCT212 Committee Member
MattSommerville2006DLCP/T244 Assistant CM
MonteSorensen2010DLCP231 Cubmaster
DannySoto2007DLCT31 ASM
EmersonSox2011DLCT216 ASM
SteveSparano2009DLCT244 ASM
MelvinSpencer2007SPIRITT631 SM
MelSpencer2006DLCT131 - T631 Scoutmaster
PatrickSperlein2017ROOKIET031
WesSperry2011DLCT200 ASM
RobbieSpivey2006DAOMT210 - District Chair
RobbieSpivey2010SilverBeaverT210 & District
TomStaley2013DLCP200 Den Leader
HeleneStalker2008DLCC208 Committee Chair
RobertStanley2009DLCT212 Committee Member
BobbiStanley2007DLCP393 Committee Chair
JeffStead2007DLCP/T31 COR/COR
JeffStead2015DLCT31 Committee Chair
RussSteele2010DLCP/T831 Cubmaster
HenrySteiner2006DLCT208 Committee Chair
AshleyStephens2005DLCT431 Scoutmaster
PatienceStevens2007DLCP200 Webelos Den Ldr
TomStewart2005DLCDistrict FOS Comm.
FletcherStone2016DLCT316 ASM - MBC
ChrisStotka2013DLCT316 Committee Member
NormSturdevant2011DLCT244 Committee Member
KimberlySummers2014DLCP152 Den Leader
TamaraSummers2014DLCT316 Eagle Coord
WillSutton2009DLCT209 ASM
StevenSwanchara2013DLCP244 Den Leader
ScottSweetland2007DLCT213 ASM
JaneTallis2017DAOMShip 244 - SR 7 Commodore
WilliamTallis2011DLCT244 Ast Varsity Coach
JaneTallis2007DLCT244 ASM
JaneTallis2016DLCS244 Area Commodore
TommyTallis2012DLCShip 244 Mate
FrankTate2015DLCT213 Committee Chair
ChrisTaylor2006SPIRITP&T31 - Unit Commiss.
DavidTaylor2009DLCT209 Committee Member
RobertTaylor2006SilverBeaverT031 & District
BobTaylor2007DLCT531/Dist Comm/UC
ChrisTaylor2004DLCT/C/Team 31
JanineTaylor2006DLCP31 Committee Member
MarkTeder2005DLCP201 Webelos Den Ldr
ColinThomas2016DLCP208 DL - CC
SharonThomas2010DLCP200 Committee Member
BryanThomas2013DLCT209 ASM
Julie AnnThomas2015DLCP200 Asst DL
TomThompson2005DLCP200 DL & T208 ASM
KevinThompson2015DLCP218 Webelos II DL
ChrisThomson2009SPIRITP/T231 - District Com
ChrisThomson2012DAOMPast District A&CS Ch
ChristineThomson2006DLCP231 DL - Dis. A&CS Ch
GaryThorn2004SilverBeaverP201/T204/District
JeffThorsell2012DLCT216 ASM
JayThrash2009DLCP200 Cubmaster
JayThrash2016DAOMDist Technology Svcs
MichaelThrash- Jr.2014DLCDist EagleRefs Pgmr
JenniferThurber2016DLCP393 CC
JimThurber2016DLCP393 Cubmaster
SarahTilley2007DLCP231 Den Leader
DavidTimmerman2008DLCT216 ASM
TomTingle2004DLCT210/District FOS
ScottTodd2007DLCP218 Cubmaster
CathyTraccarella2004DLCP120
BrysonTrexler2010DLCT204 Chartered Org Rep
WilliamTrotman2014DLCP244 Den Leader
JamesTruelove2012DLCP226 Webelos Den Leader
JulieTsolis2009DLCP218 Committee Member
JulieTsolis2016DLCT213 Treasurer - MBC
RonaldTsolis2015DLCT213 WebMst - Comm Mbr
MattTyrlik2004DLCP216
PhilUbinger2008DLCP316 Den Leader
TedUnruh2013DLCT204 Committee Member
SeshuUppalapati2015DLCP152 Assistant Web DL
DavidUy2012DLCP316 Den Leader
DawnVaccarelli2016DLCP152 Treasurer
KenVan Pelt2005DLCT208 ASM
DebraVandevender2006DLCP218 Committee Member
TunneyVandevender2006DLCP218 Webelos Den Ldr
JohnVasarhelyi2015DLCT212 ASM
BartVashaw2009SPIRITP/T244 - Scoutmaster
BartVashaw2010DAOMP/T/Crew/Team 244 - SM
ChadVickery2015DLCP244 Asst Cubmaster
BobVolpe2016DLCT31 Scoutmaster
BobVolpe2014DLCT31 Scoutmaster
TiffinVolpe2005DLCP31 Webelos Den Ldr
CraigWade2011DLCP226 Committee Member
DeborahWade2011DLCP226 Committee Member
BillWagner2010DLCT204 Committee Member
JonathanWalker2017DLCT209
JonathanWalker2012DLCP226 Cubmaster
BobWallace2014DLCP208 Cubmaster
EdWalsh2013SPIRITBS RT Commis - COR
SusanWalsh2011DLCP316 Webelos Den Leadr
CliffWard2011DLCOA Chapter Advisor
PeterWassel2010DLCP316 Committee Member
PaulWatkins2016DLCT316 Volunteer
ValentinoWeiss2011DLCT209 ASM
DawnWeiss2013DLCT204 ASM
MikeWellish2010DLCP226 Den Leader
RobynWells2015DLCP200 Advancements
LoriWheatley2011DLCP120 Committee Member
JimmyWhite2006DLCP/T31 CharteredOrgRep
BruceWilcox2006DLCP200 Den Leader
GaryWilhelm2016DLCP152 DL - CC - COR
LarryWilliams2009DLCT209 ASM
BeckyWilliams2010DLCT209 Committee Member
JasonWilliams2015DLCT216 ASM
JenniferWillis2013DLCP216 Webelos Den Leader
GrahamWilson2011SilverBeaverT210 & Council
CalebWilson2014DLCP&T331 ASM
RobWilson2014DLCP200 Den Leader
CraigWinkelman2015DLCP393 Webelos DL
CaraWinstead2010DLCT209 Committee Member
SteveWintermuth2014DLCT213 ASM
PaulWiseheart2005DLCT204 ASM
DougWitham2004DLCP224
DonnaWoodard2012DLCT212 Troop Committee
BillWorthington2006DLCP216 Webelos Den Ldr
DwightWright2015DLCP230 Webelos DL
JimYadon2010DLCP218 Cubmaster
DavidYeh2014DLCT212 Committee Chair
MichelleYeh2012DLCP216 Pack Committee
VerlinYoud2007DLCT631 Committee Chair
ChipYounce2012DLCDistrict Chairman
EricYoung2017DLCP216
JohnYoung2017DLCT210
MelindaYoung2017DLCP216
PaulYoung2004DLCP312/T208
EricYoung2014DLCT212 ASM
MelindaYoung2014DLCT212 Comm Mbr - Lum Chr
JohnZatti2006DLCP224 Committee Member
ValerieZipf2016SPIRITDistr. Popcorn Kernel
ValerieZipf2012DLCP200 Pack Committee